71100, Україна, Запорізька обл., м.Бердянськ, вул.Шмідта, 4
Телефони для отримання додаткової інформації
(06153)36244 - приймальня ректора;
(06153)71984 - приймальна комісія
(06153)42749 - підготовчі курси
Загальна інформація про університет
Бердянський державний педагогічний університет — вищий навчальний заклад III рівня акредитації, діяльність якого забезпечує наявність ліцензії серії АА 122199 від 07.09.2001 р.
Відлік історії університету можна розпочинати з серпня 1872 року, коли було отримано дозвіл на будівництво у м. Бердянськ чоловічої класичної гімнізії. Гімназія працювала до 1919 р. В ній навчалися такі всесвітньо відомі люди як бактеріолог В.Хавкін та "червоний адмірал" П.П.Шмідт, викладали відомий український композитор та поет-перкладач П.І.Ніщінський (Петро Вайда) та математик А.З.Епіфанов (детально період історії до початку ХХ ст. викладено в книзі "Бердянська чоловіча гімназія (остання третина ХІХ століття)" / Упорядники: В.М. Константінова, І.І. Лиман).
У двадцятих роках в цій будівлі знаходилися різні навчальні заклади, серед яких і вчительський технікум на базі якого в жовтні 1932 року було створено вчительський, а потім і педагогічний інститут. Під час окупації у 1941-1943 рр. в будівлі працював німецький госпіталь, а при відступі будівлю спалили. Враховуючи нестачу кваліфікованих кадрів учителів та викладачів з різних дисциплін у школах, училищах, технікумах, коледжах та ліцеях м.Бердянська та навколишніх районів, а також вимоги реформування вищої школи України, університет протягом 74 років існування здійснив різноманітні реорганізації, не раз змінюючи спеціальності та спеціалізації.
З 2002 року Бердянський педагогічний інститут ім. П.Д.Осипенко стає Бердянським державним педагогічний університетом. Ректор університету - Крижко Василь Васильович, професор, член-кореспондент Української Академії національного прогресу та Академії педагогічних та соціальних наук.
Університет готує фахівців за 27 спеціальностями на таких факультетах: соціально-педагогічний, підготовки вчителів початкової школи, філологічний, соціально-гуманітарний, фізико-математичний, ком'ютерних технологій та систем, економічний, естетичного та фізичного вихованя, індустріально-педагогічний.
Підготовка фахівців здійснюється на базі повної середньої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр на денній та заочній формах навчання за державним замовленям та на контрактній основі.
Університет готує на базі вищої освіти магістрів за спеціальностями:
Управління навчальними закладами
Математика
Фізика
Трудове навчання
Українська мова і література
Мова і література
Дошкільне виховання
Початкове навчання
Соціальна педагогіка
Дефектологія
ПМСО. Історія
ПМСО. Музика
ПМСО. Хореографія
Термін навчання на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня баклавр - 4 роки, спеціаліст - 5 років, магістр - 1 рік. Начальний процес забезпечують 277 викладачів, серед них: 7 професорів, 5 докторів наук, 73 доценти, 102 кандидати наук. |
|