03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20
Тел.: (044) 456-42-58
Факс.: (044) 455-68-99
Національна академія державного управління при Президентові України (далі – Академія) є головним вищим навчальним закладом у системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, має IV рівень акредитації. В Академії, її Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів у Києві та регіональних інститутах державного управління у Дніпропетровську, Львові, Одесі й Харкові здійснюється навчання керівного персоналу вищої і середньої ланок державного управління.
Академія має IV рівень акредитації
Заклад з його Дніпропетровським філіалом утворено Указом Глави держави в травні 1995 р., у вересні цього ж року засновано філіали у Львові, Одесі та Харкові. У 2001 р. філіали набули статусу регіональних інститутів у складі Академії.
За вагомий внесок у розвиток державного управління та беручи до уваги загальнодержавне й міжнародне визнання результатів діяльності Указом Президента України від 21 серпня 2003 р. Академії надано статус національної.
В освітній і науковій галузях “Державне управління” Академією розроблені й пропонуються сучасні програми за різними формами підготовки магістрів, кандидатів, докторів наук з державного управління, підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, їх резерву, інших управлінських кадрів.
Виконання місії Академії забезпечується сформованою навчально-методичною й науково-дослідною інфраструктурою, кадровим потенціалом, запровадженням інноваційних освітніх технологій. У закладі діє 14 факультетів, з них чотири – в Києві, 57 кафедр (17 – у Києві). В Академії працює понад 100 докторів наук, професорів та майже 350 кандидатів наук, доцентів. До навчального процесу залучається близько 650 провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у галузі державного управління, досвідчених управлінців, у тому числі вищі посадові особи держави.
У 2005 р. Академія підбивала підсумки десятирічного періоду свого становлення. Аналіз її здобутків і проблем, шляхів удосконалення здійснювався в контексті трансформаційних процесів в Україні, європейських та світових тенденцій підготовки державно-управлінських кадрів. Про це свідчить проведення в закладі 15-17 червня 2005 р. XVIII Міжнародного конгресу з підготовки вищих державних службовців, співпраця із Секретаріатом Президента України, спрямована на виконання зрослих завдань кадрового і науково-консультаційного забезпечення реформування державного управління.
Ураховуючи десятирічний досвід Академії з підготовки і підвищення кваліфікації кадрів для органів державної влади та органів місцевого самоврядування, провідні світові тенденції в підготовці фахівців державного управління, цілі і принципи Болонського процесу, керуючись настановами, що містяться у виступах Президента України В.А.Ющенка на колегії Міністерства освіти і науки України 24 березня 2005 р., Всеукраїнських зборах представників місцевого самоврядування 26 квітня 2005 р., з нагоди 14-річчя незалежності України, уточнено місію Академії, яка полягає в сприянні демократичним змінам шляхом професіоналізації державного управління, його кадрового і наукового забезпечення, а також проблеми, що потребують невідкладного розв’язання. Вони пов’язані з удосконаленням системи взаємодії з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, актуалізацією змісту і форм навчання та досліджень з урахуванням вимог практичної діяльності, подальшим інноваційним розвитком фахової освіти та інформатизацією суспільства.
Слухачі Академії беруть активну участь у навчальному, науковому та творчому житті закладу. Рада слухачів захищає соціальні, економічні та культурні інтереси слухачів.
Пошук і запровадження ефективних форм організації навчального процесу з урахуванням зарубіжного досвіду, нових інформаційно-комунікаційних технологій здійснюють Центр дистанційного навчання, Центр дидактичного і технічного забезпечення навчання та Центр інформаційних технологій.
Заклад входить до навчально-науково-виробничого комплексу “Академія дистанційної освіти”, утвореного у 2002 р. спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України та Академії. Основна мета діяльності комплексу – впровадження дистанційної форми навчання та забезпечення навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, педагогічних, науково-педагогічних працівників та керівників підприємств, установ і організацій на основі нових інформаційно-комунікаційних технологій.
Академія безпосередньо взаємодіє з органами державної влади та органами місцевого самоврядування з питань організації прийому на навчання, проведення стажування слухачів і працевлаштування випускників.
Почесними докторами Академії обрані Президент Азербайджанської Республіки Алієв Гейдар Алірзі огли, директор Національної школи державного управління Республіки Польщі, Віце-президент Міжнародної асоціації шкіл та інститутів управління (IASIA) Марія Гінтовт-Янкович, директор Литовського інституту державного адміністрування Альфонсас Величко.
|